Týden 21 / 2022

01.06.2022

A mužstvo navázalo na výborný výkon z minulého týdne. B mužstvo prohrálo, ale ostudu na půdě vedoucího celku neudělalo. Dorostenci tentokrát s přehledem. Starší žáci přišli o body až v samotném závěru. Mladší žáci v úterý i ve čtvrtek na 100%. Starší přípravka opět vítězně. Mladší přípravka rozdrtila Radim.

A - mužstvo

Nová Ves I : Viktorie A   0 : 5 ( 0 : 3 )

28.5.2022

III. třída A - 25. kolo

STŘELCI: 5. Mašek Pavel, 26. Novák Adam, 32. Karban Jan, 49. Novák Zdeněk, 84. Žilka Jan (pen.)

Více zde

B - mužstvo

Starý Kolín : FK Viktorie B   4 : 1 ( 1 : 0 )

29.5.2022

IV. třída B - 10. kolo

STŘELCI: 67. Svoboda Matěj Martin (pen.)

Více zde

V neděli 29. května 2022 od 17:00 hodin jsme odehráli poslední utkání jarní části a vlastně i celé sezóny 2021/2022 se soupeřem ze Starého Kolína. Na utkání jsme tentokrát nebyli dobře připraveni, alespoň co se hráčů týká, tzn. 12 hráčů, pouze 6 hráč na střídání, o trénincích ani psát nebudu. Krom Jirky Froma, hráče "A" mužstva se všichni zbylý oslovení "áčkaři" omluvili, protože je sezóna ve finále a kluci jsou dost unaveni a "polámaní" ze své soutěže. Jirko, všechna čest. Dorostenci - 5 hráčů - opět nezklamali a zas a znovu dokázali, že bez nich bychom "béčko" hrát prostě nemohli. Na zápas jsme jeli s vědomím, že jedeme k prvnímu celku tabulky, k favoritovi soutěže a k mužstvu, které v sezóně prohrálo pouze 1 utkání a má skóre 65:16. Zároveň jsem ale podvědomě tušil, v kontextu našeho podzimního domácího utkání, že pokud budeme hrát rozumně a takticky, můžeme soupeře překvapit a případně si odvést i nějaký bodík. Soupeř totiž pokud chtěl po zápase slavit postup do III. třídy, musel vyhrát za 3 body. A taky se tak stalo, s přibývajícím časem a stavem zápasu - pouze 1:0 a 2:1 pro domácí - podrážděnost domácích rostla a nervozita na jeho kopačkách přibývala. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli na domácím hřišti nešťastně 2:6, ale do 75 minuty byl stav pouze 2:3 a my mohli i vyrovnat. Ale soupeř přidal 4 branku, pak ještě 5 a 6 a bylo po utkání. Takže 2/3 času vyrovnané utkání, a pak se vše zlomilo a soupeř dominoval. K utkání samotnému se dá říct hlavně to, že se jednalo o celkově vyrovnané utkání, nebylo vůbec znát, že hraje první celek s celkem ze středu tabulky. Tentokrát jsme předvedli především zodpovědný výkon, výkon, který kdybychom předvedli ve všech utkáních v sezóně, skončili bychom v tabulce ne na 6 místě, ale na 3 místě. Bohužel jsme od tohoto zodpovědného výkonu upustili v 67. minutě, když jsme vstřelili branku z penalty a kluci se domnívali, že když otevřou hru, utkání vyrovnají, a dokonce snad i vyhrají. Bohužel toto přesně jsem nechtěl a o poločase jsem je na to upozornil. Škoda, v mužstvu chybí lídr, který bude mít přirozenou autoritu a podobné nesmysli během utkání klukům vymluví. Následovalo, co muselo a to, že jsme do zcela nesmyslně otevřené obrany inkasovali 3 a následně i 4 branku. Opravdu škoda, utkání mohlo skončit výsledkem 2:1 pro domácí (a to vypadá opravdu jinak a hovoří o utkání samotném taky jinak), případně jsme mohli pokračovat v naší nastavené hře a klidně po chybě soupeře i snížit, třeba. Ještě jednu věc nám toto utkání ukázalo, a to fakt, že je pro toto mužstvo v této soutěži nutné mít na střídání minimálně 3 hráče. Ke konci utkání hráčům docházeli síly (dorostenci měli v nohách dopolední utkání) a my prostřídávali pouze jedním hráčem. Tak to jen do budoucna, snad to už všichni pochopili. Věřím, že kdybychom použili od cca 60 minuty na hřišti čerstvé síly, které splní taktické pokyny, utkání by nedopadlo tímto výsledkem. Ale co, vrátit již nic nejde, domácí vyhráli (i když ne zaslouženě) a oslavili velmi živelně postup do III. třídy. Jinak hru celkově nelze hodnotit špatně, příležitosti byli (tyčka, závary po rohách atd.), ale chybí zakončovatel, a to nám obrovsky škodí. Z toho množství šancí, co si dokážeme během každého zápasu vypracovat dáváme opravdu málo branek. Když utkání zhodnotím v kontextu celé soutěže je patrné, že dokážeme odehrát vyrovnaná utkání se všemi celky, žádný nás vyloženě nepřehrává a za žádným vyloženě nezaostáváme. Bohužel nás limitují individuální chyby jednotlivých hráčů, které většinou vyplývají z nedostatečné fyzičky (nehodnotím fotbalový um, jedná se o 4. třídu) a nesouhra mužstva, která vyplývá z nedostatečných společných tréninků. Nesouhlasím s názorem, že se ve 4. třídě nemusí trénovat a že to tak bylo vždy. Ano, souhlasím, nemusí se trénovat tolik, co ve 3. třídě a v okresním přeboru. Tam se musí trénovat minimálně 2x týdně a minimálně 90 minut a tréninky musí být tématické, rozmanité. To mi nemusíme a ani nechci. Neměl by být ale problémem se sejít (všichni) jednou týdně na 90 minut si zahrát fotbálek (sehrát se, zvyknout si na sebe, vyzkoušet si cokoliv atd.). Pokud chceme hrát nějakou soutěž, jako je tato, mělo by to tak být.

Dorost

FK Viktorie : Louňovice   8 : 0 ( 4 : 0 )

29.5.2022

I. A třída skupina C - 25. kolo
STŘELCI: 4. Meloun Vladimír, 16. Teplý Pavel, 19. Holub Radek, 37. Holub Radek, 50. Prúcha Matěj, 66. Meloun Vladimír, 86. Kalaš Tomáš, 88. Koška Jan

Více zde

Starší žáci

FŠ Velký Osek : Bakov nad Jizerou   1 : 2 ( 1 : 1 )
28.5.2022
I. A třída - 29. kolo I.A třídy
STŘELCI: 25. Perl Patrik

Více zde

Mladší žáci

FŠ Velký Osek : Český Brod 2011   8 : 2 ( 5 : 1 )

24.5.2022
OP mladších žáků finálová skupina

STŘELCI: 2. Hladeček Václav (vl.), 8. Hladeček Václav (vl.), 12. Holečková Veronika, 21. Benda Tomáš, 22. Vokál Jakub, 45. Dolanský Jakub, 52. Čáp Zdeněk, 53. Čáp Zdeněk

Více zde

Štítary : FŠ Velký Osek   2 : 5 ( 1 : 4 )
26.5.2022
STŘELCI: 4. Dolanský Jakub, 20. Panc Matyáš (pen.), 20. Křička Prokop, 28. Munzar Tomáš, 50. Dolanský Jakub